New Orleans, Louisiana, 15/11/2013 – Závěrečná série kvalifikačních jízd nedopadla pro žádného z trojice Čechů vůbec dobře. I přesto Petr Běžel postoupil přímo do zítřejší finálové části, do Pre-final odstartuje z osmé řady. Ve stejné kategorii Senior Max musel druhý Čech Jiří Forman bojovat o postup v Second Chance Heat, ale přes nadějné postavení na startu nebyl úspěšný a, stejně jako náš zástupce v kategorii Junior Max Tomáš Salva, se musel s letošní účastí na Grand Finals rozloučit.

Dnešní ráno přivítalo jezdce deštěm a mokrou tratí. Tento stav pak vydržel až do odpoledních Second Chance Heats. Nutno říci, že mokrá trať českým jezdcům štěstí nepřinesla.

V kategorii Junior Max Tomáš Salva sice dosáhl svého nejlepšího výsledku, dojel jako 23., ale to stačilo jen na celkově 60. příčku a tedy na předposlední řadu v Second Chance Heat v kategorii Junior Max.

V závodě kategorie Senior Max jsme měli oba naše zástupce Jiřího Formana i Petra Běžela. Vpředu startující Petr i zezadu jedoucí Jiří však zůstali hned po startu mimo trať a i když se oba do závodu vrátili, stačilo to jen na 22. místo Jiřího Formana a 28. místo Petra Běžela. Pro Jiřího to definitivně znamenalo účast v Second Chance Heat a pro Petra nemilý posun na startovním roštu zítřejšího Pre-final.

Odpoledne čekaly na dva naše piloty Second Chance Heats a bohužel ani jeden z nich nedokázal z tohoto závodu postoupit do finále.

Tomáš Salva v kategorii Junior Max měl šanci, popravdě řečeno, jen teoretickou, bojoval a v závodním poli se neztratil, dokončil ale na slušné 20. pozici.

Jiří Forman v kategorii senior Max startoval ze 13. místa, to mu dávalo celkem reálnou šanci skončit v cíli nejhůře šestý a tedy postoupit do finálové části. Jiří dobře odstartoval, protáhl se uvnitř na 8. místo, ale hned v další zatáčce udělal nepochopitelnou chybu, když netrpělivě útočil venkem. Dostal se ale na mokrou část trati a bylo po nadějích. Do závodu se sice vrátil, zajížděl velice slušné časy, ale o to víc muselo všechny mrzet, že do zítřejšího finále nepostoupil.

 “Již v polovině letošní sezóny jsem se rozhodl skončit se závoděním a chtěl jsem v dnešní Second Chance Heat zajet dobrý výsledek korunovaný postupem do finále už jen proto, abych se s kariérou v motokárách rozloučil slušným výsledkem. Jak už to ale v realitě bývá, nic není přesně tak, jak by si člověk přál. Škoda, ale neloučím se smutně, zažil jsem v motokárách množství dobrých závodů, kdy se mi dařilo a budu na to vzpomínat s radostí. Stejně tak mohu říci, že jsem během své kariéry potkal mnoho skvělých lidí a děkuji hlavně rodičům za obrovskou podporu, celé firmě MS Kart, díky které jsem se dostal do světa velkých závodů, hlavně Jirkovi Kahudovi za čtyři roky trpělivosti a odhodlání udělat pro výsledek vše a v neposlední řadě sponzorům, bez nichž bych závodil na této úrovni asi stěží. Zítra budu držet palce Petrovi, má tady formu na bednu!”, prozradil nám Jiří Forman.