Tisková zpráva: Gunskirchen, Rakousko, 1. října 2020

BRP-Rotax s potěšením oznamuje partnery podvozků pro Rotax MAX Challenge Grand Finals 2020. 21. ročník této prestižní každoroční motokárové akce změnil datum a místo kvůli celosvětové pandemii Covid-19 a bude se konat, jak již bylo oznámeno, v portugalském Portimão, od 23. do 30. ledna 2021.

„Jsme rádi, že nás opět podpoří naši dlouhodobí partneři pro podvozky BirelART, IPKarting (Praga) a Sodikart a také nováček Charles Leclerc,“ říká Peter Oelsinger, generální ředitel BRP-Rotax a viceprezident pro prodej, marketing RPS-Business & Communications. „Jelikož logistické úsilí přivézt všech 380 podvozků, motorů, nářadí a vybavení na vybraná místa na světě je každoročně velkou výzvou pro celý organizační tým, je nezbytné mít pro hladký průběh na své straně ty správné partnery. Tím spíše, když letos budeme mít místo 6 tříd 7 a k této prestižní akci přidáme i vzrušující kategorii Rotax Project E20 E-Kart.

Partneři pro podvozky podpoří na RMC Grand Finals 2020 následující třídy:

Charles Leclerc: Rotax 125 MAX Mini

Birel ART: Rotax 125 MAX DD2

IPKarting (Praga): Rotax 125 MAX Micro a Rotax 125 MAX DD2 Masters

Sodikart: Rotax 125 MAX Junior, Rotax 125 MAX Senior a Rotax Project E20

Po dobu jednoho týdne se 380 jezdců z přibližně 60 zemí ocitne ve skutečně tvrdé konkurenci. Během tohoto týdne budou mít tito jezdci šanci soutěžit se světovou špičkou, aby pak ti nejlepší z nich stanuli na nejvyšších postech stupní vítězů. Rotax MAX Challenge Grand Finals nabízí férovou šanci pro každého: všichni jezdci se účastní se stejným vybavením, které poskytuje společnost BRP-Rotax a naši partneři podvozků. A díky tomu je tato událost tak výjimečná: výhru ani porážku nerozhoduje materiál, ale pouze dovednost, nervy a strategie jezdců.

Další informace o Rotax MAX Challenge najdete na našich webových stránkách: https://www.rotax-kart.com/en/Max-Challenge/MAX-Challenge/About-ROTAX-MAX-CHALLENGE