New Orleans, Louisiana, 14/11/2013 – Český pilot Petr Běžel dnes dokazoval, že včerejší smolný měřený trénink nikterak nepoznamenal jeho skvělou formu a dokázal ze sedmé řady na startu svých rozjížděk útočit a ve výsledku z toho bylo 3. a 2. místo v cíli. Tyto výsledky mu již zajišťují finálovou účast bez ohledu na výsledek v poslední, zítřejší, rozjížďce!

Druhý český zástupce v kategorii Senior Max, Jiří Forman, startoval po včerejší nehodě až ze 13. řady a nepodařilo se mu dojet lépe než 22. a 20. Tyto výsledky mu naopak na finálovou účast již prakticky žádnou naději nedávají.

Po ranním warm up začalo dnes závodění naostro! V kategorii Junior Max máme jediného zástupce, Tomáše Salvu, který do své rozjížďky startoval až z konce závodního pole. V nabité konkurenci nedokázal postoupit vpřed a bylo z toho jen 28. místo v cíli.

V následujícím závodě kategorie Senir Max jsme měli Jiřího Formana, který ale startoval až ze třinácté řady. Navíc se mu nepovedl start, musel objíždět skupinku jezdců a po startu se propadl až na 30. místo. Jiří sice bojoval, pomalu postupoval vpřed, ale bylo na něm příliš patrno, že si po včerejší nebezpečné kolizi moc nevěří. Závod tak dokončil až na 22. pozici.

“Zkoušel jsem jet co nejvíce dopředu, ale bolí mě celé tělo a nebyl jsem schopen jít do soubojů úplně na sílu. A jinak to ze zadních míst nejde. Jsem rád, že jsem dojel bez kolize, i když sen o finále se asi pomalu rozplývá.”, netajil se svým zklamáním český jezdec.

Prapor však dokázal hned v následující jízdě povznést druhý český zástupce v této kategorii, Petr Běžel. I když startoval až ze sedmé řady, dokázal se hned v první zatáčce protáhnout podél obrubníku vpřed a bylo z toho neskutečné šesté místo. Bojovnou a prakticky bezchybnou jízdou dokázal ještě postupovat vpřed a v cíli byl klasifikován na nádherném třetím místě!

Druhá série rozjížděk Junior Max přinesla Tomáši Salvovi opět místo až na konci třetí desítky.

Kategorie Senior Max byla opět koncertem Petra Běžela, který dokonce svou rozjížďku několik kol vedl. Po boji nakonec skonči v cíli na druhém místě.

“Po první jízdě jsem naplno pochopil, že jsem schopen závodit tady s nejužší špičkou. Ve druhém závodě už jsem si ani nepřipouštěl, že bych dojel někde vzadu. Jsem rád, že mi dnešní výsledky zaručují účast ve finálové části a budu tak mít více klidu pro závěrečné sobotní souboje.”, komentoval svůj dnešní bezchybný výkon Petr Běžel.

V následujícím závodě Jiří Forman slušně odstartoval, pohyboval se kolem 25. místa, bojoval, předjížděl a dvě kola před cílem byl již osmnáctý. Pak se ale při dalším předjížděcím manévru dostal kouskem motokáry mimo stopu a při vyrovnanosti, jaká tu je, nakonec dojel na dvacátém místě.

“Zkouším útočit, už jsem se cítil o něco lépe než dopoledne, ale na dobré umístění to stále nestačí. Zítra zkusím ještě zabojovat a pokusím se stát vpředu na startovním roštu alespoň v opravné jízdě.”, byl smířen s realitou Jiří Forman.