Ve dnech 28. až 30. května 2021 se jel druhý závod seriálu Rotax MAX Challenge Euro Trophy. Sedm týdnů po startu v belgickém Genku odcestovala evropská elita RMC do Itálie, aby soutěžila na 1302 metrů dlouhé trati v Adria Karting Raceway. Na moderní okruh poblíž Benátek přijelo 180 jezdců z 30 zemí a byl to vzrušující závod plná napínavých soubojů s perfektními povětrnostními podmínkami pro závodění.

Kromě kategorií Junior MAX, Senior MAX, Rotax DD2 a DD2 Masters, ve kterých jezdci bojují o vytoužené mistrovské tituly a kvalifikaci na RMC Grand Finals v Bahrajnu, byly tentokrát součástí programu také s otevřenými závody talenti tříd Micro MAX a Mini MAX. Vítězové obou těchto tříd byli oceněni speciální cenou vstupenky na RMC International Trophy v Le Mans. Ale i jezdci vyšších kategorií měli dobrý důvod tvrdě tlačit, protože závod v severní Itálii představoval prostřední kolo sezóny, takže body pro šampionát v této fázi jsou zásadní.

Ve třídě DD2 exceloval český jezdec Petr Běžel (KSCA Sodi Europe). Kromě kvalifikace, ve které byl nejrychlejší Rakušan Philipp Moitzi (KRT Racing Team), udával tón Běžel. Petr vedl klasifikaci po rozjížďkách a v prvním finále změnili pole position na jednoznačné vítězství stylem start-cíl. Ve druhém finále to pro něj nebylo tak snadné. Petr na začátku závodu několik pozic ztratil, ale poté se vzpamatoval a probojoval se zpět na vrchol. Nakonec oslavil dvojnásobné vítězství a vyhrál denní klasifikaci před Ragnarem Veerusem (BirelART Baltics) z Estonska a Ville Viiliaeinenem (RS Competition) z Finska. Petr Běžel převzal vedení šampionátu poté, co se vítězi úvodního závodu Mathiasu Lundovi (RS Competition) v Adrii nepodařilo získal mnoho bodů.

V kategorii DD2 startoval také bratr Petra – Jakub Běžel (KSCA Sodi Europe), který v prvním finále skončil jako 10. a ve druhém dojel na 13. místě. Celkově mu připadla pěkná 9. pozice.

Dalším českým zástupcem byl Matteo Richter (Krečmer Motorsport) ve třídě Rotax Max Senior, kde se postavilo na start celkem 62 jezdců. Matteo se potýkal s technickými problémy a v kvalifikaci skončil na 60. místě. Ve třech bodovacích jízdách dojel na 23., 21. a 20. pozici. Po bodovacích jízdách skončil jako 48., do finálových jízd nepostoupil.

3. závod ROTAX Max Challenge Euro Trophy se jede 16.-18. července v německém Mülsenu.