V roce 2008 byl pořádán pod záštitou promotéra MS KART s.r.o. seriál závodů ROTAX MAX Challenge. Tento seriál závodů byl rozdělen do dvou úrovní. Při seriálu závodů Mistrovství České republiky byl s laskavým souhlasem Asociace kartingu pořádán ROTAX MAX Challenge Česká republika. Tohoto seriálu závodů se zúčastnilo celkem 18 jezdců. Z toho do celkového bodování je započítáno 10 jezdců z českou licencí. Vítězem se stal jezdec Lukáš Vrečka, který si tím vybojoval postup na Grand Finále ROTAX MAX.

Druhá úroveň seriálu závodů ROTAX MAX se jela při závodech Hobby Cupu. Byla vypsána ve dvou třídách. 1. ROTAX MAX Hobby Challenge ČR a 2. ROTAX Junior MAX Hobby Challenge ČR. Závodů v seniorské kategorii se zúčastnilo celkem 24 jezdců. Seriál závodů ROTAX MAX Hobby Challenge ČR vyhrál též Lukáš Vrečka. Protože si na Grand Finále zajistil postup v seriálu pořádaném u MČR, postupuje na Grand Finále druhý jezdec v pořadí, kterým je Štěpán Král. Tento jezdec bude startovat v kategorii DD2. Závodů v juniorské kategorii se zúčastnilo celkem 11 jezdců. Vítězem juniorského seriálu se stal Petr Běžel. Jelikož ještě nedovršil věk 15 let, bude na Grand Finále postupovat druhý jezdec v pořadí Tadeáš Šimeček. Grand Finále ROTAX MAX se uskuteční ve dnech 25. – 30.11. v italské La Conce. Všem našim zástupcům přejeme hodně štěstí a krásný sportovní a společenský zážitek.

Pro rok 2009 podal promotér závodů ROTAX MAX Challenge žádost na Asociaci kartingu o možnost startu kategorie Junior též u seriálu závodů Mistrovství České republiky. Při jednání na začátku roku 2008 byla Asociací kartingu přislíbena, pokud se tato kategorie bude úspěšně rozvíjet, možnost startu u seriálu závodů MČR. Doufám, že letošní rok naznačil, že třída ROTAX MAX má u nás v České republice své místo a že najdeme pochopení u řídících orgánů. V letošním roce bylo velkým svátkem ROTAXU uspořádání závodu ROTAX MAX Eurochallenge 26. a 27.7. v Sosnové. Jednalo se opravdu o velký a velmi kvalitní závod. Takto to bylo hodnoceno i zúčastněnými členy vedení kartingu v České republice.

Na rok 2009 má Sosnová opět šanci získat pořádání tohoto jednoho závodu z celkem čtyřdílného seriálu. Je to příležitost pro naše jezdce, kteří startují v seriálu ROTAX MAX Eurochallenge představit se před českými diváky. Na příští rok se chystá startovat v tomto seriálu větší počet jezdců.