Společnost BRP-Rotax oslaví čtvrtstoletí od zahájení velkého finále Rotax MAX v roce 2000, kdy se od 19. do 26. října potřetí vrátí na Circuito Internazionale di Napoli v italském Sarnu. Téměř 400 kvalifikovaných jezdců a jejich početní příznivci se sjedou z více než 60 zemí, aby se utkali o dosud největší počet titulů RMC Grand Finals v hlavní soutěži sezóny.

V roce 2024 si RMC Grand Finals připomíná 25. výročí. Je to neuvěřitelný příběh úspěchu motokár a oslava tisíců šampionů z celého světa, kteří se v průběhu let kvalifikovali a soutěžili na této prestižní akci. Od svého vzniku v roce 2000 se neustále vyvíjel v mnoha směrech a úžasná přitažlivost tohoto vrcholu závodní sezóny Rotax zůstává pro koncepci s jedním motorem nepřekonaná.

Kvalifikační proces povzbuzuje všechny závodníky, aby se utkali o svou šanci stát na stejném startovním roštu jako národní a mezinárodní mistři ze všech koutů světa. RMCGF nabízí jedinečnou příležitost podělit se o svou vášeň a oslavit úspěch na akci, která podporuje férovost, rovnost, sportovní chování a tradičně národní kulturu, kde jezdci a jejich podporovatelé hrdě reprezentují svou zemi. Stala se nejpestřejší motokárovou akcí na světě a nepřestává přinášet nejtěsnější závody a nekonečné nezapomenutelné okamžiky v tomto sportu.

Od prvního ročníku RMCGF, který se konal před 25 lety na karibském ostrově Portoriko, navštívil tento každoroční závod řadu zemí, exotických ostrovů a rozmanitých kultur s úžasnou krajinou, teplotními rozdíly a působivými okruhy. Některé z nich byly ikonické a některé zcela nové, jiné připomínaly tropický ráj nebo představovaly pro účastníky výzvu v podobě rozvržení tratí, o jejichž existenci se jim mohlo jen zdát. Po karibském ostrově se RMCGF podívala do Langkawi v Malajsii, Pretorie v Jihoafrické republice, Šarm aš-Šajchu v Egyptě, Lanzarote a Valencie ve Španělsku, pobřežních lokalit Viana do Castelo a Algarve v Portugalsku, oázy Al Ain ve Spojených arabských emirátech, slavné italské okruhy v La Conca a Sarno, New Orleans ve Spojených státech amerických, největší převýšení na světě Paladino v Brazílii a nejnověji domov motoristického sportu na Středním východě v Bahrajnském království. A s každým Velkým finále RMC je tu něco jiného než dříve, co udržuje očekávání. Každý rok se vracejí šampioni, aby se utkali s novými vítězi, a září nové talenty – a tvoří se historie.

Místem konání v roce 2024 je italský okruh Circuito Internazionale di Napoli s malebným výhledem na Vesuv. Leží na západním pobřeží Kampánie v provincii Salerno, 40 km východně od historického města Neapol, třetího největšího po hlavním městě Římě a Miláně. Spolu s centrem Neapole, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, se nedaleko nachází nádherné pobřeží Amalfi. Tento region je rodištěm pizzy a pyšní se jedněmi z nejlepších těstovin v zemi proslulé jako evropský domov závodů. Okruh v Sarnu, který měří 1550 metrů, v současné době prochází nejnovější modernizací, stejně jako v roce 2016, přičemž vylepšení zázemí bylo dokončeno již na začátku tohoto roku a navíc došlo k dalším změnám v samotném uspořádání trati.

Po prvním ročníku RMCGF, který italská trať hostila v roce 2016, věřil majitel Giuseppe Sorrentino, že se tato výjimečná událost na jeho okruh jednou vrátí. Byl hrdý, když byl vybrán jako hostitel jubilejního 20. ročníku RMCGF v roce 2019, zejména s ohledem na množství vynikajících okruhů po celém světě, které mohly být dodatečně vybrány jako místo konání. „Peppe“ uvedl, že spolupráce s organizačním týmem BRP-Rotax a Korridas nabízí možnost získat více zkušeností a znalostí a sdílet jejich vizi motokár. Pro okruh to byla významná reference a pro jejich podnikání pozitivní aspekt, že mohli přivítat tolik nadšených závodníků a příznivců z celého světa. Tým Sarno si uvědomuje, jak obrovské úsilí, nasazení a finanční prostředky je třeba vynaložit, aby se mohl podílet na této velkolepé akci, a také je velmi nadšený pro závodění. Letošní ročník nebude výjimkou.

„Oslava 25 let velkého finále Rotax MAX Challenge v roce 2024 je pro BRP-Rotax mimořádně výjimečná. Úspěch této stěžejní akce a její historie by měl pokračovat. Neuvěřitelná vášeň, kterou sdílejí všichni závodníci RMC, nás pohání k tomu, aby se tento zážitek nepodobal žádnému jinému,“ říká Peter Oelsinger, generální ředitel BRP-Rotax / člen představenstva, viceprezident pro prodej, marketing RPS-Business & Communications. „Jsme nadšeni, že se můžeme vrátit na Circuito Internazionale di Napoli, jedno z nejvýznamnějších motokárových závodišť na světě. Závody slibují, že nebudou mít konkurenci. Díky jedinečné paritě všech motokár rozhodují jezdci a hra strategie a dovedností nikdy nekončí až do šachovnicové vlajky. Společně s našimi váženými partnery z řad podvozků a celým týmem RMCGF jsme velmi hrdí na to, že letos v říjnu můžeme v Sarnu oslavit 25 let se všemi vítězi série RMC!“

Chcete-li být informováni o všech novinkách před RMCGF 2024, sledujte @RotaxKarting na sociálních sítích a na oficiálních webových stránkách Rotax Racing, kde se můžete přihlásit k odběru novinek Rotax na adrese https://www.rotax-racing.com/.