Od 5. do 7. listopadu bude v belgickém Genku rušno. Na trati Home of Champions se bude konat Rotax MAX Challenge Euro Golden Trophy a můžeme se těšit na velmi vzrušující víkend. Přihlášky poslali jezdci z celé Evropy a budou bojovat o poslední vstupenky na RMC Grand Finals v Bahrajnu v polovině prosince.

První listopadový víkend v Genku čeká na jezdce Rotax z mnoha zemí opravdová motokárová podívaná. Více než 220 pilotů bude soutěžit v prvním ročníku RMC Euro Golden Trophy a díky tomu pohlíží organizátor Meik Wagner z Camp Company na tuto událost velmi pozitivně: „S RMC Euro Golden Trophy jako exkluzivní událostí v letošním kalendáři se těšíme na vrchol této sezony. Na jedné z nejnáročnějších závodních tratí v Evropě chceme dát rodině Rotax příležitost naposledy si proti sobě zasoutěžit na mezinárodní úrovni před RMC Grand Finals v Bahrajnu. Navíc je zde šance vyhrát celkem šest vstupenek na Grand Finals.“

Kromě vstupenek na RMC Grand Finals zahrnují ceny v celkové výši 30 000 € také další skvělé bonusy pro nejúspěšnější jezdce Golden Trophy. Například jezdci na druhém a třetím místě budou mít zdarma startovné pro sezónu RMC Euro Trophy 2022.

S více než 60 přihláškami je v Genku nejoblíbenější kategorií třída Senior. Na druhou stranu bude v Juniorech startovat 50 pilotů. Kategorie Micro, Mini, DD2 a DD2 Masters mají každá téměř 30 registrací – na 1360 metrů dlouhé trati jsou tedy zaručeny vzrušující závody.

Forma RMC Euro Golden Trophy vychází z konceptu Rotax Max Challenge Euro Trophy. Po kvalifikaci v pátek odpoledne budou pro účastníky v sobotu následovat kvalifikační jízdy, jejichž výsledkem budou startovní rošty pro finálové jízdy. V juniorech a seniorech postupuje do finálové fáze nejlepších 36 účastníků. Ti, kteří zůstali doma, mohou sledovat události prostřednictvím live timing a live stream na www.rotaxmaxchallenge-eurotrophy.com.