Společnost BRP-Rotax s potěšením oznamuje partnery podvozků pro velké finále Rotax MAX Challenge, které se uskuteční na Bahrain International Karting Circuit v bahrajnském Sakhiru od 2. do 9. prosince 2023.

Celosvětová rodina Rotax se vrací na Bahrain International Karting Circuit, kde se uskuteční vrchol sezóny, RMC Grand Finals (RMCGF) 2023.

S potěšením oznamujeme, že nás při této výjimečné události podpoří naši dlouhodobí partneři pro podvozky, Birel Art, IPKarting a Sodikart, a také nováček v RMCGF, motokára Charles Leclerc.

„Je nám potěšením být opět na tomto výjimečném místě a rád bych poděkoval všem zúčastněným týmům a partnerům za jejich obětavé úsilí při plánování a organizaci Velkého finále RMCGF v Bahrajnském království a zvláštní poděkování patří hostitelské trati, Bahrain International Karting Circuit,“ říká Peter Ölsinger, generální ředitel BRP-Rotax / člen představenstva, viceprezident pro prodej, marketing RPS-Business & Communications. „V letošním roce budeme mít neocenitelnou podporu našich dlouhodobých výrobců podvozků, společností Birel Art, IPKarting a Sodikart, a zároveň na Velkém finále přivítáme novou značku v podobě motokáry Charles Leclerc.“

Po uvedení motokáry Charles Leclerc Kart na trh koncem roku 2019 byla potvrzena účast nové značky s podpisem monackého jezdce F1 Scuderia Ferrari, kterou vyrábí jeden z našich partnerů pro podvozky Birel ART v Itálii, na startovním roštu Velkého finále RMC 2020 v Bahrajnu. Nyní, v roce 2023, je potěšením přivítat motokáru Charles Leclerc na letošním RMCGF pro třídu DD2 Masters na místě, kde sám 25letý jezdec loni vybojoval vítězství ve Formuli 1. Charles je známý tím, že mnoho nejlepších časů v motorsportu zažil právě na motokárách, kde se také nejvíce naučil, aby se stal šampionem. Ironií osudu je, že bývalá hvězda F1 Rubens Barrichello, ze stejného týmu jako Leclerc, nedávno vyhrál svou třetí vstupenku do RMCGF v závodní kombinéze CL.

„Spolehlivost a profesionalita našich oficiálních partnerů v oblasti podvozků, kteří poskytují produkty nejvyšší kvality a podporu pro naše globální zákazníky, je podstatnou součástí našeho rozhodnutí spolupracovat. Kromě toho přivážejí na závod své jednotlivé týmy odborníků a zaměstnanců, kteří se po celý týden dělí o technické know-how se všemi závodníky používajícími jejich vybavení,“ pokračoval Ölsinger. „Cílem RMCGF je dát příležitost zazářit těm nejlepším z nejlepších v každé zemi a v každém šampionátu RMC. Víme, jak zásadní je pro jezdce zajištění očekávané parity, spolehlivosti a rovnosti, aby se mohli prosadit.“

Partneři podvozků 2023 budou podporovat následující kategorie:

  • Birel Art       Rotax 125 Mini MAX, Rotax 125 MAX DD2
  • IPKarting     Rotax 125 Micro MAX, Rotax 125 Junior MAX
  • CL Kart        Rotax 125 MAX DD2 Masters
  • Sodikart      Rotax 125 Senior MAX, Rotax E20 Senior a E20 Senior Masters

Sledujte další novinky a aktualizace na našich webových stránkách www.grandfinals.rotax-kart.com. Přihlaste se také k odběru našich kanálů na sociálních sítích, kde najdete nejnovější zprávy a příběhy (@rotaxkarting).