Společnost BRP-Rotax s potěšením oznamuje, že byla potvrzena homologace CIK-FIA pro elektrickou pohonnou jednotku Rotax E20. Tato pohonná jednotka nové generace se tak stala vůbec první elektro motokárou, která získala tento stupeň certifikace v kartingu.

K této převratné novince se přidává fakt, že šampionát Rotax E20 v rámci Rotax MAX Challenge Euro Trophy se v roce 2024 stane prvním mezinárodním seriálem s homologací CIK-FIA pro motokáry s elektrickým pohonem na světě.

Historicky významné schválení CIK-FIA pro Rotax E-Powertrain je zásadní pro společnost BRP-Rotax, která zůstává v čele formování budoucnosti závodů elektrických motokár s motokárou E20 E-Kart. Získání takového uznání jen podtrhuje, že pokračující vývoj elektrické technologie vede na poli kvalitních udržitelných možností v rámci odvětví. Vrcholný zážitek z jízdy s motokárou Rotax E20 s neuvěřitelným zrychlením – z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy – vysokou rychlostí a bezkonkurenčním konstantním výkonem během celého závodu nabízí konkurenceschopnou alternativu. Každý jezdec říká, že funkce Boost je úžasná a poskytuje dodatečný výkon pro strategičtější závodění.

Série RMC Euro Trophy E20, která má nyní plný mezinárodní status, se výrazně vyrovnává s hlavními kategoriemi spalovacích motorů Rotax 125 MAX Evo na nejvyšší úrovni. Schválení CIK-FIA navíc umožňuje třídám E-Kart dobrou pozici v rámci šampionátů RMC v síti Rotax s bezkonkurenční paritou a čistou jednoduchostí pro závodníky.

Šampionát RMC Euro Trophy E-Kart se bude konat ve třech kolech v Německu a Itálii ve dvou třídách. V kategoriích E20 Senior a E20 Masters budou korunováni mistři pro rok 2024 a vítěz kategorie E20 Senior získá vstupenku na velké finále RMC v kategorii Rotax Senior MAX. Zbývající umístění na stupních vítězů v kategorii E20 Senior a vítěz kategorie E20 Masters obdrží vstupenky na hlavní závod Rotax na Circuito Internazionale Napoli ve dnech 19. až 26. října.

V rámci letošní E20 Tour budou v každé sérii E-Kart uděleny pozvánky RMCGF 2024 na vrcholný závod sezóny Rotax, který se koná v italském Sarnu. I v Evropě je možnost vyzkoušet si Rotax E20, což je pro každého, kdo touží usednout za volant, nutnost.

„Schválení E-Powertrainu Rotax E20 pro E-Kart od CIK-FIA nás ve společnosti BRP-Rotax nesmírně těší,“ řekl Peter Oelsinger, generální ředitel BRP-Rotax / člen představenstva, viceprezident pro prodej, marketing RPS-Business & Communications. „Uvědomujeme si, že je důležité zajistit, aby naše řada výrobků nabízela našim globálním zákazníkům očekávanou kvalitu, bezkonkurenční paritu a nejlepší ekologické možnosti, a to jak nyní, tak i v budoucnu. Získání schválení CIK-FIA pro sérii Rotax E20 na RMC Euro Trophy také znovu potvrzuje náš pokrok v oblasti udržitelnějších technologií na mezinárodní úrovni soutěží v motokárách.“

Další informace o E-pohonné jednotce Rotax E20 a Rotax E-Karting Tour v roce 2024 najdete na webových stránkách Rotax Racing www.rotax-racing.com/e-racing.
Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, abyste byli informováni o nejnovějších zprávách.