Druhý podnik Rotax MAX Challenge Euro Trophy právě začíná. Příští víkend zaburácí motory ve francouzském Val d’Argenton v rámci seriálu závodů nejvyšší třídy. Na náročnou trať 120 km jihovýchodně od Nantes se vydá 130 jezdců. Bodované závody č. 3 a 4 jsou netrpělivě očekávány, protože v nich se nakonec rozhodne o polovině letošní sezóny evropské elity Rotax.

Závodní rok 2023 je pro RMC Euro Trophy v plném proudu. V belgickém Genku byl v polovině dubna dán startovní signál k novým mistrovským soubojům renomovaného seriálu. Za příznivých podmínek se na startovní čáru postavilo neméně než osm kategorií Rotax, které na závěr slavily první vítěze nové sezóny. Ve Val d’Argentonu se do akce nezapojily Mini MAX, stejně jako klasifikace E20. Přesto bude pro početné účastníky na 1280 metrů dlouhé trati horko v boji o další mistrovské body.

V Junior MAX jde Mateja Radenkovič (Bouvin Power) do závodu jako lídr juniorské klasifikace po dobrém úvodním výkonu. Maďar Armand Hamilton (Strawberry Racing) je však v přímém dosahu na druhém místě, a proto je také ve Francii považován za jednoho z favoritů. Ve třídě Senior MAX je přihlášeno 59 jezdců. Sean Butcher (KR Sport) zatím podtrhuje své největší ambice. Dvojnásobným vítězstvím v Genku nechal Brit za sebou svého krajana Marka Kimbera (Strawberry Racing) a nyní má velké plány i ve Val d’Argentonu.
V poli DD2 zatím udává tempo Nizozemec Martijn van Leeuwen (Schepers Racing). David Aulejtner (Wyrzykowski Motorsport) je však momentálně na druhém místě průběžného pořadí hned za ním a i na druhém podniku dá do toho vše, aby ztrátu na vedoucího jezdce šampionátu snížil. Těsně u sebe jsou i přední jezdci v DD2 Masters. Mezi veterány se před Michaelem Beckerem udržel Němec Denis Thum (Kraft Motorsport), který je považován za ambiciózního jezdce pro třetí a čtvrtý závod roku.

Příprava na RMC Euro Trophy začíná pro jezdce jako obvykle brzy. Ve středečních a čtvrtečních volných trénincích je cílem co nejlépe se připravit na nadcházející měřené tréninky, rozjížďky a finálové závody. Ty můžete sledovat jak prostřednictvím živého měření času, tak v přímém přenosu na www.rotaxmaxchallenge-eurotrophy.com. Kromě toho je pro uživatele chytrých telefonů k dispozici také aplikace Rotax Global App (zdarma ke stažení v App Store nebo Google Play). Na kanálech sociálních médií lze také sledovat hashtag #rotaxmaxeurotrophy a sledovat tak všechny aktuální zprávy v průběhu celého víkendu.